Importowanie aut do Polski

Krajowy rynek wtórny aut używanych zalewany jest falą importowanych egzemplarzy z całej Europy zacząwszy na Francji, a na Szwecji zamykając. Wysokość płac rodaków nie napawa optymizmem oraz w wielu przypadkach nie pozwala na zakup oryginalnego wozu z salonu. A do pracy jakkolwiek każdy ma obowiązek dojeżdżać. Wobec tego używane wozy sprowadzane z zagranicy mają u nas spore zainteresowanie. Za niewielkie pieniądze wolno zakupić w gruncie rzeczy właściwy samochód, jakim przejedziemy jeszcze setki tysięcy kilometrów. Wystarczy właściwie o niego zadbać.

Niemało częściej też Polscy kierowcy wolą zakupić pojazd dopiero co sprowadzony do kraju oraz męczyć się z procedurami rejestracyjnymi aniżeli odkupić wykorzystane auto, jakie zakupione było w salonie. Łączy się to ze zużyciem. Każdy zna stan krajowych dróg, nie jest on zadowalający. Oczywistym jest, że samochód jeżdżący po drogach prędzej ulegnie zużyciu aniżeli taki, jaki porusza się po zachodnich trasach o ogromnym standardzie. Poza tym samochody z zachodu mają bogatsze wyposażenie.

Lokalne autostrady uchodzą za jedne z najniebezpieczniejszych w Europie. Co roku ginie na nich bardzo niemało ludzi. Ofiary liczone są w tysiącach. Składa się na to nadzwyczaj dużo elementów. Nie wypada wiele, aby krzyży upamiętniających położenie tragedii było mniej, niż do tej pory. W głównej mierze zwolnijmy. Prędkość nie zabija, jednakowoż nieodpowiednie jej dostosowanie już tak. Zastanówmy się nim wjedziemy z znaczną szybkością w obszar zabudowany lub przypadkowo nie wyskoczy nam jakieś dziecko przed samochód.

Co uczynilibyśmy gdyby tym dzieckiem był ktoś z rodziny. Działania profilaktyczne w Wielkiej Brytanii w konstrukcjach programów telewizyjnych działają skutecznie. W przerwach programów pokazywane są nieco dramatyczne, a z pewnością mocno poruszające krótkie spoty marketingowe. Ukazują one różnorodne sytuacje, w wyniku których dochodzi do śmiertelnych wypadków. Tak obrazowe pokazanie problemu wpływa na wyobraźnie. Następnym wspólnie pędząc przez miejscowość przypomnisz sobie reklamę o zabitym dziecku i przypadkiem zwolnisz.