Typy mebli ogrodowych – w jaki sposób konserwować sprzęty meblowe z ratanu?

Niezmiernie atrakcyjne są w obecnym czasie meble ogrodowe, jakie to szczególnie wielokrotnie służą nam w okresach letnich i wiosennych, kiedy to na dworze dominuje przyjemna pogoda a my sami chcemy trochę odpocząć. Produkowane dziś meble ogrodowe są niezwykle przeróżne, co sprawia, ze podzielić je można ze względu na ich styl, kształt czy nawet przeznaczenie. Należałoby również odnotować, że meble o charakterze ogrodowym dzielić wolno także na fakt, z jakiego materiału zostały wykonane. Najczęściej wybierane są meble wiklinowe i ratanowe takie meble pasują, bo bezbłędnie do wystroju, bajecznie komponują się z zielenią a tym samym klimat jest bardzo przyjemny.

Meble wiklinowe okazjonalnie produkuje się w Polsce, z reguły sprowadza się je z Malezji oraz Tajlandii. Meble ratanowe cechują się dużą wytrzymałością a również są elastyczne. Takie meble na ogół kupujemy w odcieniach naturalnych, lecz równie odpowiednio jesteśmy w stanie nabyć je barwione. Są często komponowane w wyjątkowych oraz egzotycznych kształtach, bowiem stworzone są z materiału, który pod działaniem wysokiej temperatury łatwo się formuje.

Mimo faktu, iż meble ogrodowe stworzone z wikliny oraz ratanu są wybitnie legendarne na terenie Polski oraz praktycznie przebojem wdarły się na rynek, nie są określane, jako stereotypowe. Ten rodzaj mebli nadzwyczajnie wygląda w otoczeniu zieleni, w ogrodach oraz na tarasach. Mimo że w wielu przypadkach takie meble zdobywamy to musimy zdawać sobie sprawę z ich wad. W głównej mierze są one nietrwałe, a wprost określić je wolno, jako kruche.

Na dodatek takie meble niezwykle błędnie znoszą wilgoć, są nasiąkliwe a przez to czynnik ten ma prawo doprowadzić do ich zmarnienia. Z tego również względu musimy chronić je przed wodą, oraz nigdy nie musimy zostawiać ich na deszczu. Jeżeli już niemniej jednak zamokną powinniśmy suszyć je w ulokowaniu przewiewnym, przenigdy na słońcu. Wszystkie meble wiklinowe oraz ratanowe są przed oddaniem do użytkowania pokryte lakierem bezbarwnym. Warto, więc czyścić je jedynie suchą flanelą, zaś z siedzeń kurz usuwać za pomocą odkurzacza. Co pewny czas należałoby je polerować sokiem z cytryny, rozcieńczonym z woda? Jest to zabieg konserwujący nasze meble.