Jakim sposobem zbudować sukces przedsiębiorstwa?

Przedsięwzięcie w grupie najczęściej daje więcej korzyści. W zależności oczywiście od umiejętności samoorganizacji, bowiem w pewnych momentach przeróżne poglądy występujące w jednej grupie są w stanie prowadzić do jej podziałów oraz kryzysów. Jednakowoż jeśli wspólnota działa według unormowanych form postępowania oraz ma wspólne cele do realizacji – sukces jest w zasięgu ręki. Szczególnie widać to na przykładzie biznesowym, korporacji które nie są w stanie w wielu przypadkach przejść na wyższy poziom gospodarczy, dopóki nie połączą się bądź też przynajmniej nie skorzystają z pomocy innych podmiotów. Niekiedy w obrębie jednego kraju wiele korporacji może posiadać więc trudności, zarówno ze znalezieniem innowacyjnego rynku zbytu, jak oraz ogólnie samoistnym rozwijaniem się. Na szczęście w przypadku Europy coraz to więcej rynków funkcjonuje w ramach tych samych unijnych dyrektyw, bo przybywa państw członkowskich Unii Europejskiej. Otwarcie granic oraz gruntownie zliberalizowany przepływ ludzi, kapitału, towaru i usług pomaga każdej nawet najmniejszej jednostce gospodarczej rozwinąć skrzydła.

W przypadku globalnego biznesu firmy mogą niezmiernie wiele zdobyć na podpieraniu się doświadczeniami i zdają sobie sprawę z tego innych biznesmenów. Wskutek tego także niezmiernie niejednokrotnie inwestorzy odnoszący powodzenie na jednym rynku z przyjemnością wchodzą na inny, pionierski, wypatrując innowacyjnych możliwości rozwoju i wzrostu.
W ten sposób kapitał i handel przestał być tak wybitnie nacjonalistyczny, jak jeszcze przed okresem powstania Unii Europejskiej. Dzisiaj ta najogromniejsza państwowa wspólnota ekonomiczna i dyplomatyczna świata łączy w obrębie jednej sprawnie działającej struktury administracyjnej aż 27 najpoprawniej rozwiniętych krajów Europy. W ten sposób możliwe jest pobudzanie koniunktury w skali globalnej. Naturalnie pojedyncze firmy z rozmaitych gospodarek europejskich mogą zawyżać czy też zaniżać PKB, spełniać lub ewentualnie nie wymogi formalne oraz finansowe. Jakkolwiek zarządzana centralnie z Brukseli Unia Europejska zezwala na zdecydowanie prędsze oraz dokładniejsze reagowanie na wszystkie możliwe zmiany rynkowe w obrębie wszystkich niemal trzydziestu państw członkowskich.